Szukaj w portalu

Autor i fundator Programu

Realizator Programu

WSPIERAJĄ NAS:

Aktualności Programu English Teaching

Projekty Small Grants - blisko Ciebie!

Zapraszamy do korzystania z mapy projektów dofinansowanych w ramach Programu English Teaching. Znajdziesz tam aktualne informacje o projektach realizowanych w całym kraju.

Mapa dostępna jest lewym menu naszego portalu lub bezpośrednio: [ :: otwórz mapę w nowym oknie :: ]

European Language Label - gratulujemy nagrodzonym!

22 września 2014 roku w Pałacu Ślubów przy Placu Zamkowym 6 w Warszawie odbyła się gala wręczenia europejskich certyfikatów jakości w edukacji językowej (European Language Label). Szkoła Podstawowa w Chomęcicach otrzymała europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych za projekt „I REALLY speak English”. Projekt ten, koordynowany przez Juliettę Jones, sfinansowany został w ramach Pełnego Pakietu Programu English Teaching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida, zaś autorem i fundatorem Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.

Czytaj więcej...

Juvenes Translatores - konkurs translatorski dla szkół

Komisja Europejska organizuje konkurs translatorski dla uczniów szkół średnich, którzy chcą się przekonać na własnej skórze, na czym polega praca tłumacza. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie w wieku 17 lat. Ich zadanie będzie polegało na przetłumaczeniu krótkiego tekstu. Konkurs powinien pomóc młodym ludziom poznać, czym jest praca zawodowego tłumacza. Tłumaczenie powinno być skierowane do młodych ludzi w tym samym wieku z założeniem przybliżenia im tekstu napisanego w innym języku. Tłumaczenia będą oceniane pod kątem prawidłowego stosowania pojęć i umiejętności płynnego wyrażania się na piśmie w wybranym języku, ogólnej czytelności tłumaczenia i pomysłowości zastosowanych rozwiązań.

Szkoły mogą się zgłaszać do udziału w konkursie do 20 października 2014 r.

Więcej informacji tutaj: https://www.eurodesk.pl/nb_programs/id/PL0010000510

Nabór do Rady Młodzieżowej przy Konsulacie Generalnym USA w Krakowie

1 sierpnia 2014 r., Konsulat Generalny USA obchodził 40-stą rocznicę otwarcia. Przypadająca w tym roku rocznica stwarza niepowtarzalną okazję do nawiązania blższych relacji z pokoleniem młodych Polaków. Sięgając po najlepsze wzorce współpracy pomiędzy instytucją i młodymi ludźmi, przy Konsulacie utworzona zostanie Rada Młodzieżowa –Youth Council. Mamy przyjemność zaprosić zainteresowanych udziałem w działaniach i szkoleniach Youth Council przy Konsulacie Generalnym USA w Krakowie, do zgłaszania swojej kandydatury.  Członkami Youth Council zostanie 40 młodych, aktywnych osób (wiek 18-23) z rejonu Polski Południowej, wybranych w trakcie otwartego procesu rekrutacji. 

Czytaj więcej...

Nabór na szkolenia w ramach ścieżki Weekendy z English Teaching

Zapraszamy nauczycieli języka angielskiego ze szkół publicznych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców na szkolenia metodyczne, okolicznościowe i językowe w ramach ścieżki Weekendy z English Teaching (WET).

Szkolenia WET przeznaczone są dla nauczycieli języka angielskiego ze szkół publicznych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, którzy nie uczestniczyli i nie uczestniczą w English Teaching Activities. Każdy może zgłosić się maksymalnie na dwa szkolenia wskazując preferowane i alternatywne. W przypadku braku miejsc, w pierwszej kolejności kwalifikowane będą osoby, które dotychczas nie brały udziału w szkoleniach Programu ET. Na każde ze szkoleń zakwalifikujemy około 50 osób. W jednej edycji Programu ET, czyli w ciągu dwóch lat: 2014/15 oraz 2015/16 można skorzystać tylko z jednego szkolenia.

Czytaj więcej...