Szukaj w portalu

Autor i fundator Programu

Realizator Programu

WSPIERAJĄ NAS:

Aktualności Programu English Teaching

Weź udział w konkursie - wygraj sprzęt do szkolnego radiowęzła

Wystartował konkurs dla szkół wspierany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności „Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego”. Zadanie konkursowe polega na  przygotowaniu krótkiej audycji dotyczącej różnych aspektów działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego na rzecz polskiej wolności lub historii Radia Wolna Europa.

Do wygrania, oprócz sprzętu do szkolnego radiowęzła, emisja audycji na portalu Polskiego Radia, które jest patronem konkursu.  

Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie: http://jezioranski.org/aktualnosci/rwe-wolnej-polski-konkurs-uczniow

Projekt Heaven&Hell - dno Ziemi zdobyte!

Zespół ekspedycji H&H w składzie: Miłosz Forczek, Maciej Kwiatkowski, Łukasz Pokorski, Grzegorz Michałek jest już na powierzchni! Ze względu na nieustępujące bóle głowy Grzegorz zrezygnował z zejścia na dno jaskini, jednak wyprawa zakończyła się sukcesem! 16 sierpnia Miłosz - ratownik GOPR wraz z innym Polakiem - ratownikiem TOPR zdobył Game Over: -2080 m! Gratulujemy!

Program English Teaching, z którym od wielu lat współpracuje Grzegorz, jest jednym z oficjalnych partnerów i sponsorów wyprawy. 

Zapraszamy do śledzenia losów wyprawy na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Heaven-and-Hell/458062867566086

Seminarium eTwinning "Digital Literacy"

Irlandzkie Krajowe Biuro eTwinning zaprasza nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych pracujących z uczniami w wieku 5-12 lat na seminarium, które odbędzie się w dniach 14-16 listopada w Dublinie. Tematem przewodnim spotkania jest „Digital Literacy”. Seminarium będzie prowadzone w języku angielskim. Organizatorzy oczekują, że w wyniku seminarium powstaną nowe projekty eTwinning.

Więcej informacji tutaj: http://www.etwinning.pl/aktualnosci/seminarium-wielostronne-na-temat-digital-literacy

Zgłoszenia są przyjmowane do 27 sierpnia.

Praktyki i stypendia w Europejskim Centrum Języków Nowożytnych (ECML)

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą praktyk i stypendiów w Europejskim Centrum Języków Nowożytnych (ECML), będącego organem Rady Europy. Głównym celem ECML, jest działanie na rzecz wdrożenia polityki językowej i promocji innowacyjnych metod nauczania języków nowożytnych.

Proponowane są cztery rodzaje praktyk:

  • Specjalizacja internetowa - strony internetowe,
  • Specjalizacja programowanie i logistyka,
  • Specjalizacja dokumentacyjna,
  • Specjalizacja finansowa i administracyjna - administracja.

We wszystkich czterech wypadkach, kandydaci powinni posiadać umiejętność pracy w zespole, wykazać się elastycznością i zainteresowaniem działalnością ECML.

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu Small Grants w ramach English Teaching Activities

Drodzy Państwo,

14 sierpnia wyłoniliśmy zwycięzców w konkursie grantowym Small Grants, mającym na celu wybór najlepszych projektów promujących i wspierających naukę języka angielskiego wśród dzieci i młodzieży z terenów wiejskich. Nauczyciele, którzy do 15 lipca 2014 r. składali swoje wnioski grantowe musieli wcześniej zakwalifikować się do ścieżki English Teaching Activities Programu ET składając na początku roku listy intencyjne i opisując m.in. swoje pasje, zaangażowanie, środowisko pracy, potrzeby w zakresie nauczania angielskiego. Przed złożeniem wniosku grantowego, nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu aktywizująco-integracyjnym z zakresu pisania projektów, a wsparciem doradczym w ich konstruowaniu służyli Ambasadorzy Programu ET.

Szerzej o ścieżce ETAs można poczytać tutaj. O Ambasadorach ET tutaj.

W konkursie Small Grants 2014 aplikowały 62 z 64 uprawnionych osób. Złożono 59 wniosków, w tym 3 wnioski wspólne (każdy z nich będzie realizowany przez dwie uprawnione osoby pracujące w tej samej szkole lub instytucji). Decyzją Grupy Doradczej Programu English Teaching dofinansowanie uzyskały (do wyczerpania środków) 52 projekty.

Czytaj więcej...