Szukaj w portalu

Autor i fundator Programu

Realizator Programu

WSPIERAJĄ NAS:

Aktualności Programu English Teaching

Nowy numer czasopisma Języki obce w szkole - już dostępny

Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem Języków obcych w szkole. Numer jest poświęcony głównie hiszpańskiemu i portugalskiemu, ale znajdziecie w nim Państwo również informacje o Europejskim Dniu Języków, który odbędzie się we wrześniu:

Zapraszamy również do przeczytania ciekawego artykułu o stresie i wypaleniu nauczycielskim z perspektywy nauczycieli języka angielskiego w Polsce:

Obozy językowe dla dzieci w Załęczu Wielkim

Lipiec w Programie English Teaching jest miesiącem pełnym wrażeń nie tylko dla nauczycieli uczestniczących w English Teaching Market, ale również dla ich podopiecznych. To czas, w którym uczniowie z małych miejscowości mają szansę udziału w wyjątkowych obozach językowych. W tym roku do uczestnictwa w zajęciach zorganizowanych w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym ZHP  ,,Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim zaprosiliśmy 10 uczniów szkół podstawowych oraz 12 gimnazjalistów. Pobyt uczniów sfinansowany został ze środków Fundacji NIDA oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Obozy zostały zorganizowane przy partnerskim współudziale Fundacji Kościuszkowskiej z Nowego Jorku i Polskiego Komitetu UNESCO.

Czytaj więcej...

Obóz językowy dla nauczycieli w Tajtach

Wakacje to doskonały czas, aby w mniej formalnej atmosferze zdobywać kompetencje metodyczne i językowe – mówią nauczyciele uczestniczący w letnim obozie językowym zorganizowanym w ramach Programu English Teaching we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz organizacją WIESCO. Dwutygodniowe, intensywne spotkanie odbywa się w hotelu Tajty w Wilkasach k/Giżycka i trwa od 7 do 18 lipca br.

W obozie uczestniczy 25 nauczycieli języka angielskiego z całej Polski, a także – po raz pierwszy w ramach naszego Programu – pięcioro nauczycieli z Białorusi. Zajęcia prowadzone są przez trójkę doświadczonych instruktorów: Roberta Pine, Katherine McKnight i Richarda Casha. Wszystkie zajęcia mają formę warsztatową, a ich celem jest zaprezentowanie nowych, interesujących oraz efektywnych technik i strategii nauczania języka obcego, które z pewnością będą przydatne w codziennej pracy zawodowej.

Czytaj więcej...

English Teaching Market w TVP

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tegorocznego English Teaching Market, przygotowanego przez olsztyńską redakcję TVP.

Link do materiału
(relacja zaczyna się o 00:11:05): http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/2714-godz-2200/15901783?start_rec=16

Program letni Global-In Felowships - zgłoszenia tylko do 4 lipca

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowym programie letnim “Global-In Fellowship: International Youth Project in Politics and Diplomacy”.

Program adresowany jest do uczniów w wieku 16-20 lat, którzy interesują się dyplomacją, polityką, stosunkami międzynarodowymi. Tegoroczna edycja odbędzie się w Berlinie/Niemczech w dniach 2-20 sierpnia.

Organizatorami są alumni programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows (BFTF) przy wsparciu niemieckiej organizacji: International Projects e.V. 

Szczegóły: http://global-in-fellowship.com/the-project/what-to-expect-from-gif/

Organizatorzy pokrywają wszystkie koszty uczestników.

Sponsorem jest Departament Stanu przy wsparciu ambasad Stanów Zjednoczonych w Sztokholmie i Berlinie.

Aplikacja/nominacja on-line: http://application.global-in-fellowship.com/ jest bardzo prosta, jej wypełnienie nie zajmuje dużo czasu.

Organizatorzy będą czekać na nominacje z Polski do jutra (4 lipca), ale wezmą pod uwagę także te, które zostaną przesłane na początku przyszłego tygodnia.

Więcej szczegółów nt. programu można znaleźć na stronie internetowej International Projects e.V.