Aktualności Programu English Teaching

Lekcje z Douglasem Adesem – Wola Batorska

Trzeba przyznać, że możliwość prowadzenia dialogu i fakt rozumienia osób zza oceanu jest niesamowitym uczuciem – powiedział Radosław Syguła, uczeń klasy IIIa w Gimnazjum Społecznym im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej. Spotkanie na żywo z native speakerem jest zawsze ogromnym przeżyciem. Tym większym, jeżeli jest nim Douglas Ades i to w dodatku ze swoją rodziną – dodała p. Małgorzata Porębska.  Bardzo cieszymy się, że pan Douglas Ades już dwukrotnie zaszczycił naszą szkołę swoją wizytą.

Czytaj więcej...

Angielski z Douglasem Adesem – Gimnazjum w Brzeźnicy

"Kontakt z native speakerami (także nastolatkami – gdyż oprócz Douglasa Adesa i jego żony gościliśmy także dwoje ich wnukow) stanowi dla naszych uczniów wspaniałą motywację do dalszej nauki języka angielskiego, a także możliwość sprawdzenia własnych umiejętności komunikacyjnych w tym języku" – powiedziała p. Edyta Kłeczek, nauczycielka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Gimnazjum w Brzeźnicy.

Brzeźnica jest kolejną miejscowością, którą w tym roku odwiedził pan Douglas Ades, Sekretarz Rady Dyrektorów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, który od ponad 20 lat regularnie przyjeżdża do Polski i od 10 lat odwiedza szkoły w ramach programu English Teaching.

Czytaj więcej...

Lekcje z Douglasem Adesem w Dobieszynie i Górkach Grubakach

„Spotkanie z uczniami pokazało jak bardzo potrzebne są podobne inicjatywy.  Aktywne uczestniczenie dzieci w lekcji angielskiego, bardzo ciekawe pytania, oraz wysoki poziom znajomości języka stanowią najlepszy dowód na to, że fundusze przekazane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności z pewnością zostały wykorzystane bardzo dobrze” – powiedział Douglas Ades, Sekretarz Rady Dyrektorów PAFW, który po raz kolejny poprowadził lekcje języka angielskiego z uczniami szkół uczestniczących w programie „English Teaching”.

Tym razem spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej im. ks. bpa F. Jaczewskiego w Górkach Grubakach oraz w Szkole Podstawowej im. Ks. K. Kniedziałkowskiego w Dobieszynie.

Czytaj więcej...

Rozmowy kwalifikacyjne do ETAs - harmonogram

Szanowni Kandydaci do ETAs,

Prosimy o zapoznanie się z informacją o terminach Państwa rozmów z Członkami Grupy Doradczej Programu English Teaching.

Terminy i miejsca spotkań:

  • 4 i 5 kwietnia w Poznaniu, miejsce: NOVOTEL POZNAŃ CENTRUM, Pl. Wł. Andersa 1;
  • 5 i 6 kwietnia w Toruniu, miejsce: Hotel 1231, ul. Przedzamcze 6;
  • 14 i 15 kwietnia w Warszawie, miejsce: HOTEL MERCURE WARSZAWA CENTRUM, ul. Złota 48/54;
  • 23 i 24 kwietnia w Lublinie, miejsce: IBB Grand Hotel Lublinianka, ul. Krakowskie Przedmieście 56;
  • 25, 26, 27 kwietnia w Krakowie, miejsce: Hotel Campanile, ul. Świętego Tomasza 34.

English Teachning Activities - lista rankingowa, wyniki I etapu

Szanowni Państwo! 

Informujemy, że zakończyliśmy pierwszy etap rekrutacji do ścieżki English Teaching Activities. Nasi Eksperci do drugiego etapu zakwalifikowali osiemdziesiąt sześć wniosków (w tym pięć warunkowo). Minimalną liczbą punktów, umożliwiającą udział w dalszej części rekrutacji było 51,5.

Wszystkie z zakwalifikowanych osób zostaną zaproszone do udziału w indywidualnych rozmowach, podczas których wyłonimy sześćdziesięcioro uczestników ETAs. Osoby te wezmą udział w szkoleniach i otrzymają szansę złożenia wniosku o dofinansowanie indywidualnego projektu. 

Szczegółowe wyniki oceny, wraz z komentarzami ekspertów, będą dostępne po zalogowaniu się na naszej stronie internetowej od poniedziałku, 24 marca.