Szukaj w portalu

Autor i fundator Programu

Realizator Programu

WSPIERAJĄ NAS:

Aktualności Programu English Teaching

Nabór na szkolenia w ramach ścieżki Weekendy z English Teaching

Zapraszamy nauczycieli języka angielskiego ze szkół publicznych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców na szkolenia metodyczne, okolicznościowe i językowe w ramach ścieżki Weekendy z English Teaching (WET).

Szkolenia WET przeznaczone są dla nauczycieli języka angielskiego ze szkół publicznych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, którzy nie uczestniczyli i nie uczestniczą w English Teaching Activities. Każdy może zgłosić się maksymalnie na dwa szkolenia wskazując preferowane i alternatywne. W przypadku braku miejsc, w pierwszej kolejności kwalifikowane będą osoby, które dotychczas nie brały udziału w szkoleniach Programu ET. Na każde ze szkoleń zakwalifikujemy około 50 osób. W jednej edycji Programu ET, czyli w ciągu dwóch lat: 2014/15 oraz 2015/16 można skorzystać tylko z jednego szkolenia.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Języków - lekcje pokazowe via Skype

Komisja Europejska, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i inni partnerzy zapraszają na obchody kolejnego Europejskiego Dnia Języków.

Jedną z innowacji w tegorocznej edycji Europejskiego Dnia Języków są lekcje pokazowe via Skype. Lekcje będą odbywać się w terminie 22-26 września i skierowane są do szkół spoza Warszawy oraz okolic. W programie przewidywane są lekcje z języków: greckiego, angielskiego, francuskiego, włoskiego, słowackiego oraz niemieckiego. Więcej szczegółów niedługo na stronie: http://www.edj.waw.pl/lekcje-skype

Nauczycieli i uczniów z okolic Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Lublina zapraszamy również do zapoznania się z wykazem imprez organizowanych w tych miastach: http://www.edj.waw.pl/

Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Europejskiego Dnia Języków 2014 jest konferencja "Kompetencje interkulturowe w edukacji językowej", która odbędzie się 23 września 2014 roku. Więcej tu: http://www.edj.waw.pl/konferencja-kompetencje-interkulturowe-w-edukacji-jezykowej

Konkurs Small Grants 2014 - realizacja projektów rozpoczęta!

Miło nam poinformować, że w kilkudziesięciu wsiach i małych miastach Polski rozpoczęła się realizacja projektów, które otrzymały dofinansowanie Programu English Teaching w ramach konkursu Small Grants 2014. Łączna wartość dofinansowanych wniosków przekroczyła kwotę 700 tys. złotych. Autorami i koordynatorami projektów są uczestnicy ścieżki English Teaching Activities oraz Ambasadorzy English Teaching.

Wszystkie realizowane projekty w różny sposób skupiają uczniów, nauczycieli, rodziców oraz innych partnerów lokalnych wokół jednego wspólnego celu: nauki języka angielskiego prowadzonej w ciekawych, nieszablonowych formach. Za przykład może posłużyć autorski projekt jednego z Ambasadorów - Łukasza Rumińskiego pt. "Międzykulturowe tabletorium językowe", w którym w niezwykły sposób połączone zostały nowoczesne technologie, wymiana międzykulturowa i komunikacja w języku angielskim. Więcej o projekcie tutaj: http://tabletorium.wordpress.com/

Uczymy się, aby działać lepiej – ewaluacja Programu English Teaching

Okres od września 2012 do marca 2014 roku to czas, w którym Program English Teaching poddany został kompleksowej ewaluacji. Impulsem do podsumowania dotychczasowych osiągnięć Programu, jak również do refleksji nad dalszym kierunkiem działań stała się zmiana jego formuły. Począwszy od 2012 roku Program w większym stopniu integruje w jeden system poszczególne, dotąd niezależne elementy, takie jak: szkolenia metodyczne, integracyjno-aktywizujące oraz granty na realizację projektów.

Badanie ewaluacyjne wykonane zostało przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” w ramach programu „Monitoring, Ewaluacje, Analizy (MEVA)” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Czytaj więcej...

Weź udział w konkursie - wygraj sprzęt do szkolnego radiowęzła

Wystartował konkurs dla szkół wspierany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności „Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski. 100. rocznica urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego”. Zadanie konkursowe polega na  przygotowaniu krótkiej audycji dotyczącej różnych aspektów działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego na rzecz polskiej wolności lub historii Radia Wolna Europa.

Do wygrania, oprócz sprzętu do szkolnego radiowęzła, emisja audycji na portalu Polskiego Radia, które jest patronem konkursu.  

Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie: http://jezioranski.org/aktualnosci/rwe-wolnej-polski-konkurs-uczniow