Szukaj w portalu

Autor i fundator Programu

Realizator Programu

WSPIERAJĄ NAS:

Aktualności Programu English Teaching

Obóz językowy dla nauczycieli w Tajtach

Wakacje to doskonały czas, aby w mniej formalnej atmosferze zdobywać kompetencje metodyczne i językowe – mówią nauczyciele uczestniczący w letnim obozie językowym zorganizowanym w ramach Programu English Teaching we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności oraz organizacją WIESCO. Dwutygodniowe, intensywne spotkanie odbywa się w hotelu Tajty w Wilkasach k/Giżycka i trwa od 7 do 18 lipca br.

W obozie uczestniczy 25 nauczycieli języka angielskiego z całej Polski, a także – po raz pierwszy w ramach naszego Programu – pięcioro nauczycieli z Białorusi. Zajęcia prowadzone są przez trójkę doświadczonych instruktorów: Roberta Pine, Katherine McKnight i Richarda Casha. Wszystkie zajęcia mają formę warsztatową, a ich celem jest zaprezentowanie nowych, interesujących oraz efektywnych technik i strategii nauczania języka obcego, które z pewnością będą przydatne w codziennej pracy zawodowej.

Czytaj więcej...

English Teaching Market w TVP

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tegorocznego English Teaching Market, przygotowanego przez olsztyńską redakcję TVP.

Link do materiału
(relacja zaczyna się o 00:11:05): http://www.tvp.pl/olsztyn/informacja/informacje/wideo/2714-godz-2200/15901783?start_rec=16

Program letni Global-In Felowships - zgłoszenia tylko do 4 lipca

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowym programie letnim “Global-In Fellowship: International Youth Project in Politics and Diplomacy”.

Program adresowany jest do uczniów w wieku 16-20 lat, którzy interesują się dyplomacją, polityką, stosunkami międzynarodowymi. Tegoroczna edycja odbędzie się w Berlinie/Niemczech w dniach 2-20 sierpnia.

Organizatorami są alumni programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows (BFTF) przy wsparciu niemieckiej organizacji: International Projects e.V. 

Szczegóły: http://global-in-fellowship.com/the-project/what-to-expect-from-gif/

Organizatorzy pokrywają wszystkie koszty uczestników.

Sponsorem jest Departament Stanu przy wsparciu ambasad Stanów Zjednoczonych w Sztokholmie i Berlinie.

Aplikacja/nominacja on-line: http://application.global-in-fellowship.com/ jest bardzo prosta, jej wypełnienie nie zajmuje dużo czasu.

Organizatorzy będą czekać na nominacje z Polski do jutra (4 lipca), ale wezmą pod uwagę także te, które zostaną przesłane na początku przyszłego tygodnia.

Więcej szczegółów nt. programu można znaleźć na stronie internetowej International Projects e.V. 

ET Market - do zobaczenia za rok!

XII English Teaching Market dobiegł końca. Wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, organizatorom i wystawcom serdecznie dziękujemy za trzy dni wytężonej pracy.

Życząc wszystkim bezpiecznego powrotu do domu żywimy nadzieję, że doświadczenia i wrażenia, które wynieśliście z tegorocznego English Teaching Market pozwolą Wam jeszcze lepiej pracować w swoich małych ojczyznach. Zapraszamy do ciągłego śledzenia aktualności w naszym portalu oraz do udziału w pozostałych działaniach Programu English Teaching.

Do zobaczenia za rok!

ET Market: warsztaty i wykłady

Drugi dzień tegorocznego English Teaching Market upływa pod znakiem warsztatów, wykładów, prezentacji, konsultacji indywidualnych oraz prezentacji wydawnictw i organizacji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, trenerom, wolontariuszom oraz współorganizatorom za zaangażowanie i wyjątkowo aktywny udział we wszystkich zajęciach.

Tegoroczna, wyjątkowo bogata i zróżnicowana oferta Trenerów i wystawców spotyka się z szeregiem pozytywnych komentarzy. Wierzymy, że prezentowane podczas ETM metody i narzędzia wspomagające codzienną pracę nauczycieli przełożą się na jeszcze lepszą znajomość języka angielskiego w małych miejscowościach.

Czytaj więcej...